Ujęcie w stałym obwodzie głosowania

Wymagane dokumenty
Ujęcie w stałym obwodzie głosowania daje Ci możliwość głosowania w miejscu Twojego zamieszkania lub przebywania i dotyczy wszystkich wyborów/referendów, nie jest wpisem jednorazowym (skutkuje na każe kolejne wybory/referenda).
Wniosek o ujęcie w stałym obwodzie głosowania można składać przez cały rok, najpóźniej w ostatnim dniu pracy Urzędu przed dniem głosowania - w godzinach pracy Urzędu.

Możesz zostać ujęty w stałym obwodzie głosowania w Mroczy, jeżeli:
  • mieszkasz na stałe w Mroczy, a nie jesteś zameldowany tu na pobyt stały; 
  • przebywasz na stałe w Mroczy, ale nigdzie nie zamieszkujesz (jesteś bezdomny);
  • mieszkasz na stałe w Mroczy, ale pod innym adresem niż jesteś zameldowany na pobyt stały;
Pamiętaj, że możesz być ujęty w stałym obwodzie głosowania tylko pod jednym adresem - dlatego zostaniesz wykreślony z obwodu głosowania pod dotychczasowym adresem.

Aby zostać ujęty w stałym obwodzie głosowania:
  • dokument tożsamości (dowód osobisty, mDowód, paszport); 
  • wniosek u ujęcie w stałym obwodzie głosowania - pobierz go i wypełnij, a następnie wydrukuj. Jeżeli nie możesz go wydrukować, wypełnisz go u nas (adres znajdziesz poniżej);
Uwaga
Do wniosku powinieneś dołączyć dokumenty, które potwierdzają miejsce twojego stałego zamieszkania. Ułatwi to urzędnikowi podjęcie decyzji i może przyspieszyć rozpatrzenie wniosku. Takim dokumentami są na przykład: akt własności lub umowa najmu mieszkania; umowa na media (np. prąd, gaz, woda, telefon) w której są twoje dane; oświadczenie właściciela lub najemcy lokalu, w którym potwierdzi, że stałe przebywasz w jego lokalu, oraz dokument potwierdzający, że osoba podpisująca to oświadczenie jest jego właścicielem lub najemcą.
 
Czas realizacji
Decyzję o ujęciu lub o odmowie ujęcia w stałym obwodzie głosowania wydaje się w terminie 5 dni od dnia złożenia wniosku.
 
Miejsce złożenia dokumentów
Wniosek możesz złożyć:
  • osobiście - w urzędzie Miasta i Gminy w Mroczy, ul. Plac 1 Maja 20, 89-115 Mrocza, biuro 204a;
  • za pośrednictwem Poczty; 
  • przez internet - jeśli masz Podpis Zaufany (Profil Zaufany), podpis osobisty, albo kwalifikowany podpis elektroniczny.
Opłaty
Ujęcie w stałym obwodzie głosowania jest bezpłatne.
 
Czas realizacji
Decyzję o ujęciu lub o odmowie ujęcia w stałym obwodzie głosowania wydaje się w terminie 5 dni od dnia złożenia wniosku.
 
Podstawa prawna
Ustawa z 5.01.2011 r. Kodeks wyborczy;
 
Pobierz wniosek
Pobierz (281kB) pdf

metryczka


Wytworzył: Monika Pokora (2 kwietnia 2024)
Opublikował: Bartłomiej Panek (2 kwietnia 2024, 15:37:48)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 261